Club Kiihko – Mancamp – Pride 2025

27.6.2025 | 19:00

Kulttuurikeskus Caisa

Kaikukatu 4, 00530 Helsinki

Oletko valmis astumaan maskuliinisuuden aikaan? Me Kiihkon Mancampissa koulimme sinusta raavaan alfa-miehen.

Käymme läpi kaikki miehisyyden osa-alueet tyylistä, ulkomuodosta aina henkisyyteen asti, unohtamatta miesten välistä veljeyttä. Olet sitten upseeri tai herrasmies, kaikki miehisyydestä pitävät ovat tervetulleita, tule vahvistamaan rakkauttasi maskuliinisuuteen!

Kiihkon Mancampissä yleisö saa mahdollisuuden osallistua miehekkäisiin kisailuihin.

Club Kiihko on tarinallinen, leikkimielinen ja provosoiva queer-feministinen taideklubi, joka tuo räävittömästi yhteen erilaisia esittäviä taiteita – pitämättä niitä omissa poteroissaan.

Kiihko-kollektiivi on vuonna 2022 syntynyt esitystaiteen ryhmä, jonka muodostavat taiteilija Tia Carolina Ihalainen, ohjaaja, esitystaiteilija ja teatteritaiteen maisteri Vili Myrsky Nissinen sekä burleski- ja drag-taiteilija Penislow Pallinowski.

Kieli: suomi, englanti
Sisältöhuomiot: teatterisavua, kovia ääniä, vilkkuvia valoja sekä seksuaalista sisältöä
Ikäraja: K-18
Kesto: noin 2 tuntia, väliaika on