Hinni-Hiiren Omaoma-päivä / Musen Hinnis alldeles egna dag – Musiikkiteatteriesitys kaikenkielisille lapsille

3.6.2025 | 10:30

Annankatu 30, 00100 Helsinki

Tule laulamaan ja tutustumaan erilaisiin soittimiin yhdessä Hinni-Hiiren kanssa!

Annantalon Kesämuskareista tuttu Tuuli Paasolainen tuo Annantalon takapihan A-lavalle interaktiivisen ja innostavan musiikkiteatteriesityksen.

Esityksen aikana yleisö pääsee laulamaan, loruttelemaan ja liikkumaan yhdessä innokkaan Hinni-Hiiren kanssa. Taitava Hinni osaa soittaa myös poikkihuilua, kannelta sekä satumaisesti soivia rytmisoittimia. Esitys ilostuttaa ja innostaa musiikin pariin.

Esitys on vähäsanainen ja sopii kaikille, kielestä tai erityistarpeista riippumatta.

Klo 9.30 esityksessä lauletaan ja lorutellaan suomeksi ja englanniksi
Klo 10.30 esityksessä lauletaan ja lorutellaan suomeksi ja ruotsiksi

Molempia kieliä käytetään tasapuolisesti, eikä niitä tarvitse osata pysyäkseen Hinni-Hiiren matkassa mukana.

A-lava on katettu, mutta kannattaa varautua sään mukaan. Katoksen sisällä on rajatusti istumapaikkoja, joten halutessasi voit ottaa mukaan istuinalustan tai viltin. Mahdolliset viime hetken peruutukset ilmoitetaan Annantalon Facebook ja Instagram-sivuilla.

Esitykseen ovat tervetulleita kaikki lapsiperheet sekä isommat lapsiryhmät!

Ikäsuositus: 0–9-vuotiaat
Kesto: 40 min.
Vapaa pääsy

Tuuli Paasolaisen kesän 2025 musiikkielämykset A-lavalla:

ti 3.6. Musiikkiteatteriesitys: Hinni-Hiiren Omaoma-päivä
klo 9.30 (suomi-englanti)
klo 10.30 (suomi-ruotsi)

ti 10.6. klo 9.30 ja 10.30
Kesämuskari

ti 17.6. klo 9.30 ja 10.30
Kesämuskari

ti 12.8. klo 10
Kesämuskari

ti 19.8. klo 10
Kesämuskari

ti 26.8. klo 10
Kesämuskari

ti 2.9. Musiikkiteatteriesitys: Hinni-Hiiren Omaoma-päivä
klo 9.30 (suomi-englanti)
klo 10.30 (suomi-ruotsi)