Laulamisen ilosta – Kevätkonsertti

25.5.2025 | 18:00 – 19:30

Neulapadontie 12, 00920 Helsinki

Musiikki kuljettaa kuulijat tunnelmasta toiseen – herkästä vahvaan, perinteisestä moderniin. Monipuolinen kattaus kuoromusiikkia, joka sykähdyttää.

Kevätkonsertti Laulamisen ilosta nostaa esiin Naiskuoro Pihlajan monipuolisuuden. Kevätkonsertissa kuullaan runsaasti uutta ohjelmistoa! 

Mukana ovat myös kappaleet, joilla Pihlaja osallistuu kesäkuussa Tampereen Sävelen kuorokatselmukseen.

Tervetuloa kokemaan musiikin voima ja laulamisen ilo!

 

Myllypuron kirkko

25.5.2025

18.00-20.15

Liput 18/23€ Fientasta

 

Voit tukea kuoroa hankkimalla kannatuslipun (50€)  ja olla mukana auttamassa, jotta kuoro voi tarjota jatkossakin yhä upeampia elämyksiä.

Naiskuoro Pihlaja on Vammaiskorttikohde. Se on mukana Vammaiskortin tukijoukoissa ja haluaa palvella parhaalla mahdollisella tavalla erityistä tukea tarvitsevia asiakkaita. Vammaiskortin haltijan avustaja tai tukihenkilö pääsee aina maksutta konserttiin silloin, kun kortissa on A-merkintä.

Photo Santtu Perkiö
Kuvassa Pihlaja-kuoro käsistä tehdyn sydämen sisällä