Ruokaa eri kulttuureista
Haluatko tutustua eri maihin ja kokkailla uusia makuja? Matkustamme maailman ympäri, kun keskustelemme eri maista ja valmistamme ruokaa eri kulttuureista.
Keskiviikkoisin 2.2.–16.3.
klo 17.00–19.00
Tyttöjen Olohuone, Retkeilijänkatu 7 A (katutaso)
Haluatko tutustua eri maihin ja kokkailla uusia makuja? Ryhmässä matkustamme maailman ympäri, kun keskustelemme eri maista ja valmistamme ruokaa eri kulttuureista. Ryhmä on suunnattu 13–16-vuotiaille tytöille ja tytöiksi itsensä kokeville. Ilmoittautuminen: harrastushaku.fi tai Erika 040 551 9384
Toiminta on osa Operaatio Pulssi! Idän maksutonta toimintaa 12-18-vuotiaille. Kaikki maksuttomat Pulssi toiminnot ympäri Helsinkiä löydät harrastushausta hakusanalla ”pulssi”. Lisätietoa nettisivuiltamme nuorten.helsinki/operaatiopulssi, otathan seurantaan myös instagramissa operaatiopulssi.
Ilmoittautuminen: harrastushaku.fi tai Erika 040 551 9384